Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Enj
35 °
Pre
39 °
Sht
33 °
Die
30 °
Hën
33 °
E enjte, 18 Gusht, 2022
spot_img

“Zoti është i madh”, izraelitët nuk ndalen, sulmojnë sërish grupin militant të Xhihadit Islamik, momenti kur raketat “fluturojnë”mbi njerëzit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Situata mes Izraelit dhe grupit militant të Xhihad Islamik është përshkallëzuar. Më herët Izraeli bëri me dije se kishin sulmuar disa objekte të grupit militant të Xhihadit Islamik në Gaza.

Ndërkohë, situata vijon të jetë e tensionuar pasi sulmet po vazhdojnë. Në media po bëjnë xhiro disa video ku shihet se si raketat fluturojnë mbi kokat e njerëzve të cilët të frikësuar dëgjohen teksa thonë  “Zoti është i madh”.

albsig

Izraeli nisi të premten një sulm ajror në Gaza, duke vrarë të paktën tetë persona, përfshi një komandant të grupit militant të Xhihadit Islamik dhe duke plagosur 40 të tjerë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img