Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Zoran Zaev shtyn dorëheqjen deri në stabilizimin e vendit

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev mbrëmjen e djeshme bëri me dije që do t’a shtyej dorëzimin e dorëheqjes deri në stabilizimin e vendit.

Kjo deklaratë e Zaev vjen në kohën kur opozita maqedonase dhe ajo shqiptare po bëhen gati për votimin e mosbesimit ditën e enjte.

“Për shkak të gjendjes në të cilën ndodhet vendi, Komiteti Qendror i partisë vendosi që të shtyhet dorëheqja. Organet e partisë vendosëm njëzëri shtyrjen e dorëheqjes deri në zgjidhjen e gjendjes në vend. Pas shumë vitesh regjim, shteti është ndërtuar mbi vlera të vërteta demokratike dhe liridashëse me parime të bashkëjetesës. LSDM-ja po ngrihet në lartësinë e asaj detyre dhe do të punojë në interes të qytetarëve”, ka deklaruar Pero Kostadinov, anëtar i kryesisë të LSDM-së.

Zaev deklaratën e dorëheqjes e pati bërë me 31 tetor konkretisht në raundin e zgjedhjeve lokale.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img