Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Zoran Zaev rrëfen tmerrin në Maqedoni, si e paralajmëruan protestuesit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev ka komentuar situatën e dhunshme të shkaktuar dje në Maqedoni dhe paralajmërimin që i bënë atij protestuesit.

albsig

I ftuar në emisionin “Top Tema” ai tha se protestuesit i kanë thënë se pas Zijadin Selës rradhën e ka ai, “Shihni Selën e gjakosur, ju jeni në radhë”.

Kujtojmë se deputeti Sela u dhunua keq mbrëmjen e djeshma nga protestuesit të cilët e mbuluan në gjak nga goditjet.

Gjatë intervistës Zaev foli për të gjitha rreziqet që u janë kanosur deputetëve dhe gazetarëve për shkak të sjelljes së shfrenuar të masës. Ai thekson më tej se e gjitha kjo kryengritje ishte e planifikuar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img