Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

‘Zonjë, shpresoj të të kenë ardhur mendtë’, Ilda BEJLERI ‘lë nam’: Ke mashtruar, s’të jap asnjë lek (REAGIMI PASI E PËRPLASI ME MAKINË)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ilda Bejleri ka reaguar sërish për aksidentin e djeshëm ku përplasi me makinë një kalimtare pranë Drejtorisë së Policisë së Tiranës.

Moderatorja sportive siç duket është irrituar nga ato që shkruhen për të dhe përmes një postimi në rrjetet sociale nuk përmbahet. Ajo që bie në sy në shkrimin e Bejlerit është kakofonia e krijuar. Fillimisht thekson: “Po nxitonte dhe u shemb”, më tej vazhdon: “Po edhe për kalimtarët ka ca rregulla, ndaj ekzistojnë vijat e bardha”.

Ka qenë me nxitim apo s’ka zbatuar rregullat zonja në fjalë? Këtë mund ta dijë vetëm Bejleri. Ajo s’e mbyll me kaq, por vijon duke shkruar se ajo gjendej mes makinave. Me mjaft arrogancë akuzon se e aksidentuara kërkon të përfitojë ndonjë shumë parash. “Uroj t’i vijnë mendtë”, shkruan pak më tej. Ndoshta Ilda është e traumatizuar nga ngjarja e djeshme, por një reagim i tillë me siguri s’mund të jetë menduar dy herë nga një gazetare.

REAGIMI I BEJLERIT:

E di.. keni mllef per kedo sidomos per njerezit qe dalin ne ekran! A u shfryt o shqiptar?! Apo keni akoma?? Ju vjen keq per zonjen qe si ndodhi asgje, thjeshte nje shembje sepse po nxitonte dhe u rrezua, po fundja edhe per kalimtaret ka ca rregulla?! Prandaj ekzistojne vijat e bardha! Apo jeni te lumtur sa mire ju be ksaj qe u gjend rastesisht afer nje zonje qe endej mes makinave?! Po kur makina ishte e ndaluar si valle zonja qenka perplasur!? Apo po kerkon demshperblim tani qe i thane ” mund te perfitosh noj gje”?! Shum shpejt do publikojme dokumentat e spitalit qe zonja ska pas asgje, pervec nje shembjeje ne kembe por pa kontakt me makinen, thjeshte nga nxitimi me kalu sikur jetojme ne Afganistan!! E rendesishme eshte qe zonja ka dal nga spitali dhe uroj ti vijne dhe mendte me ate rast e mos te degjoj njerezit qe po perfitojne prej saj per disa klikime me shume. Cdo gje qe ka thene ne ate telefonate ajo zonja eshte mashtrim. Dhe per kete ka deshmitar!

Shfryni gjithe mllefin o njerez por nese ju vjen kaq keq blijini nje shpi asaj zonjes qe eshte demtu nga termeti, ashtu sic kam ndihmuar un te tjere. Stop lajmeve fake! Me gjithe respektin per moshen e zonjes ne fjale, por dhe mashtrimi eshte krim! Ndoshta mendojne se do i jap disa leke zonjes per te mbyllur gojen, por jo! Dje vajta vete ne polici, pashe videon, lashe makinen pa asnje shenje ne te dhe u ktheva ne shtepi njesoj po vete, shume e qete me veten!

E di, Shqipria ka shume halle po nje nga hallet me te medha eshte qe njerezit pa pune e qe skane jete merrem me jeten e tjerve. Lerjani policise te bej punen e vet, nese ka nje ceshtje! Ndersa per portalet Dritare.net dhe Tema do kujdesem vete qe te paguajne per cdo mashtrim qe kane thene! Shpifje Shpifje Shpifje!

/Newsport.al
jannn.png

Më shumë


spot_img
spot_img