Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1kmh
100 %
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
Hën
8 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Zonja e Parë e SHBA, Jill Biden zbulon dekorimin e Shtëpisë së Bardhë për Krishtlindje

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zonja e Parë e SHBA, Jill Biden zbuloi këtë të hënë dekorimet për Krishtlindje në Shtëpinë e Bardhë.

Tema e këtij viti është “Ne njerëzit”, një frazë e përshtatshme duke pasur parasysh se vizitat e qytetarëve në “Shtëpinë e Popullit” janë të hapura këtë vit për herë të parë që nga viti 2020, pas dy vitesh mbylljeje pandemike.

Skena përmban më shumë se 80,000 drita, 77 pemë Krishtlindjesh me madhësi të plotë, një miniaturë e Shtëpisë së Bardhë dhe çorape për kafshët shtëpiake të Familjes së Parë: macja Willoë dhe qeni Commander.

Jill Biden tregoi dekorimet për herë të parë këtë të hënë, ndërsa ishte e rrethuar nga anëtarët e Gardës Kombëtare dhe familjet e tyre, një shenjë për djalin e saj të ndjerë Beau, i cili gjithashtu ishte regjistruar në Gardë.

East Wing numëron se më shumë se 50,000 njerëz pritet të vizitojnë Shtëpinë e Bardhë gjatë muajit të ardhshëm.

 

Më shumë


spot_img

spot_img