Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Zonja e parë e SHBA infektohet gjatë pushimeve, Jill Biden rezultoi pozitive me Covid

spot_img

Lajme të ngjashëm

Jill Biden, gruaja e presidentit amerikan Joe Biden, ka rezultuar pozitive me koronavirus.

Lajmi është konfimuar këtë të martë nga Shtëpia e Bardhë.  Zonja e Parë e SHBA-ve ka shfaqur simptoma të lehta dhe po trajtohet me Paxlovid, ilaçin anti-Covid të Pfizer.

Ajo u infektua me koronavirus teksa çifti presidencial përgatitej të largohej nga ishulli Kiaëah në Karolinën e Jugut, ku ata kaluan disa ditë pushime.

Ndërkohë, Joe Biden është infektuar dy herë me koronavirus muajt e fundit, por me simptoma të lehta.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img