Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Zona e Nën Shkodrës problematike, gjithë ushtria në aksion për të shpëtuar qingjat nga mbytja (Foto)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

34e864d5cabaa78594951f93ac519dec

Pjesa e Nën Shkodrës është një nga zonat më të prekura nga moti i keq dhe reshjet e dendura të shiut. Si pasojë është janë rritur kuotat në hidrocentralet në vend. 

Shumë familje ndodhen nën ujë për shkak të shkarkimit të hidrocentraleve. Gatishmëria e autoriteteve ka qenë e menjëherëshme për të ndihmuar jo vetëm qytetarët, por edhe bagëtinë.

Siç shihet edhe në fotot e siguruara nga newsbomb, ushtria ka dalë në terren dhe është në aksion për të shpëtuar dhjetra qingja që rrezikonin të mbyteshin nga prurjet e shumta të ujërave.  

adii.jpg

adiii.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img