Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
5.1kmh
0 %
Enj
17 °
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

‘Zogu i Tiranës’ del nga ‘kafazi’, Gjykata vendos ta lërë në ‘Arrest Shtëpie’

spot_img

Lajme të ngjashëm

de10f02c8c001c65fff0ae8231678ded

Hermes Nikaj, i njohur ndryshe edhe si “Zogu i Tiranës” ka lënë qelinë e burgut për të vazhduar dënimin e tij në shtëpi.

Ky ka qenë vendimi i Gjykatës së Tiranës, ndërsa ditën e djeshme Nikaj ka fituar “lirinë” pas 6 muajsh.

Nikaj u vu në pranga disa muaj më parë, pas një hetimi disa mujor, ku u vunë nën hetim disa persona dhe u zbardhën biseda ku bëheshin marrëveshje për marrëdhënie seksuale.

Nga përgjimet dolën dhe emra të personazheve të njohur publik, ndërsa Nikaj ka mohuar akuzat e ngritura nga prokuroria.

Hermes Nikaj përdorte qendrat estetike, ku veç shërbimeve të qendrës, klientëve u ofroheshin edhe shërbime nga vajzat e shfrytëzuara për të kryer marrëdhënie seksuale kundrejt pagesës.

Nga përgjimet dolën edhe emra të personazheve të njohur publik, që ishin pjesë e këtij grupi që shfrytëzonte vajzat e reja për prostitucion.

Më shumë

spot_img