Tirana
overcast clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
70 %
2.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Zjarri përfshin tokat bujqësore në Berat, rrezikohen banesat , banorët e alarmuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Flakët e zjarrit mbrëmjen e kësaj të enjte kanë përfshirë disa toka bujqësore në Berat.

Sipas informacioneve paraprake mësohet se si pasojë e flakëve rrezikohen disa banesa të cilat ndodhen aty pranë.

Dyshohet se zjarri ka filluar pas djegies së mbeturinave ku më pas falë erërave të forta është përhapur me shpejtësi.

Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë mbërritur forcat e zjarrfikëses të cilat po luftojnë më flakët dhe neutralizimin e tyre.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img