Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Zjarri përfshin kodrën me ullinj në Sarandë, flakët rrethojnë edhe banesën aty pranë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Flakët e zjarrit kanë përfshirë një sipërfaqe toke në një fshat në Sarandë i quajtur Shelegar.  Zjarri ka marrë përmasa të konsiderueshme, ndërsa ka djegur një sipërfaqe toke me ullinj nga ku është rrezikuar edhe një shtëpi aty pranë.

Ende nuk ka një raportim nga autoritetet përkatëse, por mësohet se në vendin e ngjarjes kanë mbërritur forcat zjarrfikëse dhe po punojnë për shuarjen e flakëve. Nuk dihet ende shkaku i këtij zjarri.

albsig

spring

Sipërfaqe të mëdha zjarri me ullinj dhe pemë të tjera janë edhe aktualisht duke u djegur. Flakët kanë marrë përmasa të mëdha, të ndihmuara nga temperaturat dhe era.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img