Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Zjarri nuk kursen as Kalanë e Beratit, dyshohet e qëllimshme

spot_img

Lajme të ngjashëm

Flakët sot nuk kanë kursyer as Kalanë e Beratit. Zjarri ka rënë në kurorën me pisha, disa metra poshtë Tabes së Kalasë.

Në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta zjarrfikëse dhe kanë mundur që të vënë flakët në kontroll. Kështu është bërë e mundur ndalimi i përhapjes së zjarrit.

Fatmirësisht nuk janë shkaktuar dëme, për shkak të kapjes në kohë dhe neutralizimit të tij të shpejtë. Deri më tani dyshohet zjarrvënie e qëllimshme ndërsa po punohet për zbardhjen e rrethanave.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img