Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Zjarri në Zubin Potok dhe sulmi në Zveçan, ministri Sveçla: Akt kriminal dhe terrorist

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla ka reaguar për situatën e tensionuar në veri të Kosovës, duke thënë se djegia e qendrës së regjistrimit në në komunën e Zubin Potokut është një akt kriminal dhe terrorist.

Sipas tij situata mund të ishte përshkallëzuar nëse nuk do të kishin ndërhyrë Forcat Speciale, të cilat   janë aty për ruajtjen e rendit.

 Sot ora 01:00 pas mesnate, nga një akt kriminal me elemente terroriste të shkaktuar nga persona të dyshimtë është djegur Qendra e Regjistrimit të Automjeteve e cila gjendet në objektin e komunës në Zubin Potok. Policia e Kosovës ka dalë menjëherë në vendin e ngjarjes dhe së shpejti do të kemi më shumë informata. Po ashtu, është sulmuar edhe Qendra e Regjistrimit Civil në Zveçan ku dyshohet edhe për një mjet shpërthyes”, ka shkruar ai.

 Këto incidente vijnë pak ditë pasi qeveria e Kosovës vendosi masën e reciprocitetit, duke mos lejuar qarkullimin e makinave me targa të Serbisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img