Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Zjarri në Sazan, Kryemadhi: Ushtria nuk ka mjete, bosët e inceneratorëve vetëm në maj morën 600 mijë euro

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi e quan si “çudi shqiptare” pamundësinë e ushtrisë për të shuar zjarrin që prej mesditës së sotme po shkrumbon sipërfaqe të mëdha pyjore në ishullin e Sazanit.

Kryemadhi thotë në një status në rrjetet sociale se ushtria nuk ka mjetet e nevojshme, ndërsa pronarët e inceneratorëve, edhe pse në kërkim u paguan me 600 mijë euro për muajin maj.

albsig

“Çudira shqiptare: Sazani digjet, ushtria nuk ka mjete, ndërse bosët e Inceneratorëve (në kërkim) vetëm në 30 Maj morën 600 mijë € dhe….. krihen”, shkruan Kryemadhi.

Inceneratorët vijojnë të marrin pagesa nga buxheti i shtetit për shkak të pamundësisë së anulimit të kontratës koncesionare.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img