Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
30 %
1kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

‘Zjarri në Ministri’, Gazment Bardhi paralajmëron publikimin e provave: Skandal që e çon Manastirliun në burg!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

df60c3c683b26bcea977cae882f2eb18

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazment Bardhi reagon për deklaratat mes Bashës dhe ministres Manastirliu, për zjarrin që sipas kreut të PD ka rënë në godinën e Ministrisë.

Bardhi thotë se nesër PD do të publikojë provat që faktojnë zjarrin në Ministrinë e Shëndetësisë, ndërsa thekson se ky skandal e çon në burg ministren.

“Fronti i vjedhjes me tendera sekret vazhdon avazin e gënjeshtrës! Asgjë e re nga bashkëpunëtorja e Edi Ramës në vjedhje dhe në fshehjen e vjedhjes së parave të shqiptarëve me tendera sekret në kohë pandemie.

Ogerta Manastirliu gënjen paturpësisht për zjarrin e rënë në Ministrinë e Shëndetësisë. Ne kemi prova për këtë skandal dhe do t’i bëjmë publike nesër.

Fakti që Ministrja gënjen për zjarrin duhet të bëhet pjesë e hetimit jo vetëm për vjedhjen, por edhe manipulimin e dokumentave përmes djegies. Ajo gabon rëndë që mendon se duke i zhdukur provat do të shpëtojë nga burgu.

Ogerta Manastirliu boll nxorre tym nga koka dhe gënjeshtra nga goja. E kuptojmë që ky skandal të djeg shumë. Ky është zjarr që të çon në burg dhe nuk e shuan dot me ujë”, shkruan Bardhi.

Ndërkohë, vetë ministrja Manastirliu është shprehur pas akuzave të PD se në Ministri s’ka rënë asnjë zjarr.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img