Tirana
fog
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
100 %
0.5kmh
58 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Zjarri në Dropull merr përmasa të mëdha, zjarrfikësit “në luftë” me flakët, kërkohet ndërhyrje nga ajri

Lajme të ngjashëm

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë sot në fshatin Goranxi në Dropull. Mësohet se flakët kanë djegur 5 hektarë pyje dhe 10 hektarë kullota.

Forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe po tentojnë të shuajnë zjarrin , duke përdorur edhe mjete rrethanore, për shkak të terrenit të vështirë.

Kryebashkiaku i Bashkisë së Dropullit, Dhimitër Toli, ka kërkuar me urgjencë nga Emergjencat Civile në Tiranë, helikopter për shuarjen e zjarrit, pasi është e pamundur të ndërhyhet nga toka.


Më shumë