Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
8 °
Sht
4 °
Die
0 °
E mërkurë, 19 Janar, 2022
spot_img

Zjarri në banesën në Gjirokastër, humb jetën 12-vjeçarja

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 12-vjeçare ka humbur jetën mbrëmjen e sotme si pasojë e plagëve të marra nga zjarri që përfshiu banesën e saj në Derviçian të Gjirokastrës.

Mësohet se e mitura Krisanthi Ndriço nuk u mbijetoi dot plagëve të marra nga flakët.

Burime për mediat bëjnë me dije se zjarri është shkaktuar nga një ngrohëse dhe se i lënduar si pasojë e flakëve ka mbetur edhe kryefamiljari Irakli Ndrico, i cili fatmirësisht është jashtë rrezikut për jetën.

Gjirokastër/Informacion paraprak.

Rreth orës 20:30, në sallën operative ka ardhur një telefonatë se në fshatin Dervician, Dropull, ka rënë zjarr në banesën e shtetasit I. N.

Në momentin kur banesa është përfshirë nga flakët, brenda saj kanë qënë shtetasi I. N., 49 vjeç dhe vajza e tij 12 vjeçare, ku si pasojë janë dëmtuar dhe janë transportuar në spitalin Rajonal Gjirokastër për ndihmë mjeksore.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e policisë, grupi hetimor po punon për të përcaktuar shkaqet e rënies së zjarrit dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img