Tirana
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
45 %
3.6kmh
0 %
Mër
15 °
Enj
17 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
21 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
spot_img

Zjarri masiv përfshin pallatin, 21 persona të plagosur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr masiv ka shpërthyer në një bllok aprtamentesh në Queens të New York, ku si pasojë kanë mbetur të plagosur 21 persona 16 prej të cilëve ishin zjarrfikës.

Fillimisht zjarri ka rënë në katin e 6 dhe më pas është përhapur në të gjithë ndërtesën me shpejtësi.

Sipas departamentit të zjarrfikësve menjëherë për shuarjen e flakëve u angazhuan mbi 350 zjarrfikëse.

Fatmirësisht asnjë nga të lënduarit nuk është në rrezik për jetën dhe ekipet e shpëtimit kanë avakuuar rreth 240 persona nga 150 apartamentet  të cilat tani janë kthyer të pabanueshme.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img