Hapësire reklamuese

Bota

Zjarri masiv përfshin pallatin, 21 persona të plagosur

Shkruar nga Newsbomb
Zjarri masiv përfshin pallatin, 21 persona të plagosur

Një zjarr masiv ka shpërthyer në një bllok aprtamentesh në Queens të New York, ku si pasojë kanë mbetur të plagosur 21 persona 16 prej të cilëve ishin zjarrfikës.

Fillimisht zjarri ka rënë në katin e 6 dhe më pas është përhapur në të gjithë ndërtesën me shpejtësi.

Sipas departamentit të zjarrfikësve menjëherë për shuarjen e flakëve u angazhuan mbi 350 zjarrfikëse.

Fatmirësisht asnjë nga të lënduarit nuk është në rrezik për jetën dhe ekipet e shpëtimit kanë avakuuar rreth 240 persona nga 150 apartamentet  të cilat tani janë kthyer të pabanueshme.

https://youtu.be/F8YYDD_ioGQ

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese