Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Zjarri masiv në malin e Dukatit, flakët “përpijnë” 10 hektarë me bimësi e kullota

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vatra e zjarrit vijon të jetë aktive që prej mbrëmjes së djeshme në malin e Dukatit, në Vlorë, duke djegur bimësinë në zonë.

Flakët kanë djegur 10 hektarë shkurre e kullota në mal, të cilat janë favorizuar dhe përhapur me shpejtësi nga era.

Në vendngjarje kanë mbarritur forcat zjarrfikëse, ndërsa puna e tyre është vështirësuar për shkak të terrenit të vështirë.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img