Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
1.5kmh
0 %
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
39 °
Mër
40 °
Enj
33 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Zjarri i madh shpërthen në një stan në Sarandë, digjen 200 dele

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7717f48750ab037f47f3274f21a45f4f

Një zjarr i madh ka rënë në një stan bagëtish në Sarandë, në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Dëmi që është shkaktuar nga flakët është tepër i madh pasi janë djegur 200 dele, si dhe bazë ushqimore për ushqyerjen e tyre. Zjarri ka rënë rreth orës 06.15 të mëngjesit, në një stan në fshatin Viron, afër Finiqit.

Ndërkohë, pronari i stanit ka thënëë se kur ka shkuar nëë mëngjes për të mjelë bagëtinë, ka parë që të gjitha po digjeshin.

“Janë të djegura komplet. Kur erdha në mëngjes i gjeta të djegura bagëtinë dhe bazat ushqimore. Kryesore ishte bagëtia. Ishim 5 persona që punonim këtu. Zjarri ishte aksidental, unë nuk kam konflikte me njeri. Këto janë fatkeqësi natyrore. Erdhën të gjithë, kryetarë bashkie, zjarrëfikëset. Është i fuqishëm dhe nuk e shuanin dot, të paktën të shpëtoj objektin, ndërtesën” – tha pronari i stanit Ruzhdi Allkushi.

Më shumë

spot_img
spot_img