Zjarri i madh në pallat, vdesin 3 persona, plagosen 30 të tjerë

Publikuar tek: bota, më 14:39 22-06-2019 Zjarri i madh në pallat, vdesin 3 persona, plagosen 30 të tjerë

Një zjarr i madh ka rënë këtë të shtunë në një bllok aparrtamentesh në Parisin qendror.

Flakët u raportuan fillimisht rreth orës 5 të mëngjesit në një ndërtesë të vitit 1970 dhe më pas janë përhapur në shkallët e ndërtesës 6 katëshe.

Mësohet se të paktën 3 persona humbën jetën dhe 30 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Shkaqet e zjarrit nuk dihen ende, ndërkohë policia po punon për t’i zbardhur.

ccc.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shira të dendur dhe përmbytje në Turqi, 7 persona kanë humbur jetën dhe 3 të tjerë janë zhdukur
Konflikti me SHBA, Irani paralajmëron kundërpërgjigje ndaj çdo agresioni »
Article Logic
Execution time: 0.012020826339722
array(1) { ["section"]=> string(68) "zjarri-i-madh-ne-pallat-vdesin-3-persona-plagosen-30-te-tjere-169291" }