Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Zjarri hyn sot në Parkun e Llogarasë, flakët “mësyjnë” në terren, por Karaburuni ende “nën ethe”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zjarri ka mbërritur sot në Parkun e Llogarasë në Vlorë. Flakët kanë djegur një sipërfaqe të konsiderueshme pyjore, e njohur si Gropat e Pirit.

Aktualisht mungon ndërhyrja nga ajri për shuarjen e zjarrit, pasi Emergjencat Civile dhe Forcat e Armatosura janë tërhequr.

Ndërsa situata më problematike paraqitet në Karaburun, pasi vijon të jetë aktive një vatër zjarri.

Ditët e fundit disa vatra zjarri janë aktivizuar në Shqipëri, duke shkaktuar dëme të mëdha në zonat pyjore.

Situata më problematike u paraqit në qarkun e Vlorës dhe Gjirokastrës, ku në fshatin “Asim Zenel” humbi jetën një banor, i cili po përpiqej të shuante flakët pranë shtëpisë.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img