Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Zjarrfikëset ‘blindojnë’ Lezhën, plagosen 6 persona, rrezikohen depozitat e karburantit (DETAJE)

spot_img

Lajme të ngjashëm

8989888fa10a344acec93e6acc9cc134

Forcat zjarrëfikëse kanë ‘blinduar’ karburantin në superstradën Lezh-Laç, i cili shpërtheu në flakë në orët e vona të mbrëmjes së sotme.

Nga vendi i ngjarjes raportohet se flakët kanë nisur pas dy shpërthimeve të fuqishme të dy bombulave të gazit, ndërsa janë plagosur 6 persona. Katër prej të lënduarëve po marrin mjekim në spitalin e Lezhës, ndërsa dy të tjerët janë nisur me urgjencë drejt Traumës në Tiranë, ku një prej tyre është shtruar menjëherë në repartin e djegies si pasojë e plagëve të shumta në trup.

Policia ka rrethuar menjëherë zonën, ndërsa zjarrfikësit kanë shmangur një tragjedi edhe më të madhe, afrimin e flakëve te depozitat e karburantit, çka do të ishte fatale.

Po ashtu, nga shpërthimi i fuqishëm ka marrë flakë dhe një kamion që ndodhej pranë karburantit, në afërsi të kryqëzimit të Shënkollit, i cili është djegur plotësisht.

‘Zjarrfikset kane vene nen kontroll zjarrin te karburanti. Eshte shmangur plotesisht rreziku i perfshirjes nga flaket i depozitave te karburantit. Nga shperthimi i bombules se gazit ne karburant jane lenduar 6 persona. Njeri prej tyre po transportohet per ne Tirane ne repartin e djegies.  5 te plagosurit e tjere jane jashte rrezikit per jeten.  Zjarrfikesit po punojne per elemimin e plote te zjarrit. Sherbimet e policise kane vendosur perimeter sigurie dhe kane larguar  gjithe njerezit perrreth’, njofton policia.

Screenshot_6.jpgScreenshot_4.jpgScreenshot_3.jpgScreenshot_7.jpg

Më shumë

spot_img