Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
5.1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Zjarrëvënia e qëllimshme në bujtinën në Theth, reagon Ilir Beqaj: Ky është atentat për të gjithë Dukagjinin, Gëzimi investoi kursimet e 20 viteve në emigracion

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbrëmjen e djeshme disa persona të paidentifikuar i kanë vënë flakën një bujtine në Theth në pronësi të biznesmenit Gëzim Olaj.

Dëmi i llogaritur nga djegia e bujtinës arrin në 3 milionë euro, ndërkohë që policia ka nisur hetimet për të zbardhur ngjarjen.

Deputeti socialist Ilir Beqaj, i cili kandidon në qarkun e Shkodrës në zgjedhjet e 25 prillit, ka reaguar pas kësaj ngjarje të rëndë, duke thënë se ajo që ndodhi është një atentat për të gjithë Dukagjinin.

“Jam i shokuar nga lajmi për ngjarjen kriminale të djegies së kompleksit turistik “Buni i Bajraktarit” në Qafë Thorë. Gëzim Ola po investon aty kursimet e 20 viteve në emigracion. Po ndërton aty një mrekulli. Tani që rruga automobilistike po shkon në Theth, tani që investimet private po lulëzojnë, ky është një atentat për të gjithë Dukagjinin. Dënoj me forcë këtë akt kriminal të pashoq. Kërkoj nga strukturat e policisë të bëjnë hetime sa më të plota. Me mendje e zemër jam me Gëzimin dhe familjarët e tij. Kurajo dhe force”, shkruan Ilir Beqaj.


Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img