Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Zjarret në vend, kreu i KMSH: I lutemi Zotit të ruajë vendin tonë nga të tilla fatkeqësi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Bujar Spahiu ka reaguar për situatën e zjarreve në vend, duke thënë se zjarret masive kanë dëmtuar zonat pyjore, kulturat bujqësore, si dhe shtëpi.

Përmes një postimi në Facebook, Spahiu bën thirrje qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm për ndonjë zjarrvënie nga neglizhenca.

Postimi i plotë i Bujar Spahiut:

Jemi në stinën më të nxehtë të vitit! Temperaturat e larta shkaktojnë zjarre të cilat rrezikojnë shpyllëzime, dëme në kultura bujqësore po ashtu edhe në shtëpi e jetë njerëzish.

Jo vetëm vendi ynë preket nga të tilla fenomene, por edhe vende të tjera anë e kënd botës.  Është shumë e rëndësishme të tregohemi të kujdesshëm për ndonjë zjarrvënie nga neglizhenca dhe pakujdesia.  I lutemi Zotit të gjithësisë të ruajë vendin tonë nga të tilla fatkeqësi dhe mbarë njerëzimin! Amin!

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img