Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Zjarret në Shkodër e Vlorë shkaktojnë dëme të mëdha, digjen 38 shtëpi të pabanuara

spot_img

Lajme të ngjashëm

Të paktën 38 shtëpi raportohet se janë djegur si pasojë e zjarreve në Shkodër dhe Vlorë.

Një vatër e madhe zjarri që ka shpërthyer ditën e sotme në Grudë të Malësisë së Madhe ka shkrumbuar të paktën 35 shtëpi të pabanuara. Zjarrfikësit kanë arritur të shpëtojnë vetëm 5 shtëpi ndërsa flakët janë izoluar vetëm gjatë orëve të mbrëmjes.

Situata paraqitet kritike edhe në Selenicë. Në fshatin Dushkarak janë aktualisht 5 vatra aktive, ndërsa mësohet se në këtë zonë janë djegur 3 shtëpi.

Për fat të mirë nuk ka persona të lënduar nga zjarret, por dëmi ekonomik dhe në natyrë mendohet të jetë tepër i madh.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img