Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
0kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Zjarret në Maqedoninë e Veriut, qeveria shpall gjendjen e krizës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria maqedonase ka vendosur të shpallë “gjendjen e krizës” për 30 ditë, për shkak të situatës së rënduar nga zjarret.

Disa nga vatrat më të rrezikshme të zjarreve në vendin fqinj janë në Kumanovë, në komunën e Pehçevës dhe Koçan.

Maqedonia e Veriut do të ndihmohet nga Serbia me helikopterë për shuarjen e flakëve, si dhe nga Bashkimi Europian që ka aktivizuar mekanizmin e emergjencës civile.

Më shumë

spot_img