Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

Zjarr në unazën e qytetit të Korçës, vatra shumë pranë kasolleve të drurit ku banon komuniteti rom dhe egjiptian

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një sipërfaqe toke është përfshirë sot nga zjarri në unazën e qytetit të Korçës.

Fillimisht kanë marrë flakë disa shkurre dhe barishte, ndërsa përreth ndodhen kasolle druri të banuara nga komuniteti rom dhe egjiptian.

Por falë ndërhyrjes së zjarrfikësve deri më tani nuk ka rrezik për banorët.

Dy zjarrfikëse kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen dhe neutralizimin e flakëve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img