Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Zjarr në spitalin Covid, humbin jetën tre pacient dhe një mjek

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e81dd615578805c81f20f22c6c5bd8fd

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Ukrainë, ku një spital Covid është përfshirë nga flakët.

Mediat e huaja bëjnë me dije se tre pacientë që ndodheshin në kujdesin intensiv dhe një mjek kanë humbur jetën.

Ngjarja tragjike ka ndodhur në spitalin Zaporizhzhya, Ukrainën juglindore.

Guvernatori Oleksander Starukh tha se zjarri kishte rënë në katin e parë të spitalit dhe kishte përfshirë repartin e pacinetëve që janë në kujdesin intensiv. Ai tha se nuk dihet ende se cfarë shkaktoi zjarrin dhe se po hetohet.

Kujtojmë që deri më tani në Ukraninë 32.229 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri I përgjithshëm I të infektuarve ka shkuar në 1.2 milion.

Më shumë

spot_img
spot_img