Hapësire reklamuese

Bota

Zjarr në shtëpinë e të moshuarve, humbin jetën 2 persona dhe plagosen 10 të tjerë

Shkruar nga Newsbomb
Zjarr në shtëpinë e të moshuarve, humbin jetën 2

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në një shtëpi pleqsh ku ka rënë zjarri.

Mediat e huaja bëjnë me dije se  zjarri nisi rreth orës 07.00. Në shtëpinë e të moshuarve ku ra zjarri, strehoheshin 40 persona, ku nga zjarri 2 persona humbën jetën, ndërsa 10 të tjerë mbetën të plagosur.

Njëra prej të plagosurve është në gjendje të rëndë, pasi ka pësuar djegie, ndërsa të tjerët janë shtruar në spital janë jashtë rrezikut për jetën.

Sipas zjarrfikësit Jose Luis Castillo, zjarri filloi në një dhomë në katin e parë dhe së shpejti kati i dytë u “mbyt nga tymi”.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese