Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Zjarr në Shkodër, rrezikohen disa shtëpi, mbërrijnë forcat e Ushtrisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një vatër e fuqishme zjarri raportohet të ketë rënë në malin e Taraboshit në Shkodër shumë pranë fshatit Zogaj.

Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije se zjarri që ka shpërthyer është shumë i fuqishëm dhe po avancon shpejt drejt shtëpive të banuara.

Ndërkohë në terren përveç forcave zjarrfikëse kanë mbërritur edhe 30 efektive të forcave të Ushtrisë të cilët po punojnë për të mbajtur nën kontrol flakët sa më larg shtëpive të banuara.

Fshati Zogaj në këtë sezon është një pikë e preferuar turistike nga turistët e huaj që vizitojnë vendin. 

Më shumë

spot_img