Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Zjarr në Roskovec, nga flakët rrezikohen edhe disa banesa

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr i madh ka përfshirë një sipërfaqe të madhe toke në fshatin Jokodinë në Roskovec.

Bëhet me dije se nga zjarri rrezikojnë disa banesa si dhe disa stabilimente pularish që ndodhen pranë vatrave të zjarrit.

Zjarri deri tani ka një shtrirje prej 20 hektarësh ndërsa flakët janë përhapur edhe në një sipërfaqe toke të mbjellë me grurë.

Zjarrfikësja ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për të bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Më shumë
spot_img
spot_img