Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
3.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
19 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Zjarr në Roskovec, banorët tentojnë të shuajnë flakët me mjete rrethanore

spot_img

Lajme të ngjashëm

735a3170e317ec6f19ad2ac8cba2ff70

Një tjetër vatër zjarri u regjistrua në vendin tonë. Pas Gjirokastrës dhe Lezhës, këtë herë një ullishte është përfshirë nga flakët në Roskovec.

Përhapja e flakëve ka bërë që shkrumbohen disa dru ndërsa zjarri rrezikon dhe djegien e një banese.

Banorët e zonës kanë dalë në terren dhe po përpiqën të shuajnë flakët me mjete rrethanore. Ndërkohë, disa automjete të forcave zjarrëfikëse të Patosit janë nisur drejt vendit ku kanë rënë flakët.

Më shumë

spot_img