Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
7.2kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
34 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
E premte, 23 Korrik, 2021

Zjarr në Pyllin e Sodës në Vlorë, dyshohet e qëllimshme, policia “kreh” zonën për të rënë në gjurmët e autorëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një vatër zjarri ka rënë sot në Pyllin e Sodës në Vlorë. Flakët kanë djegur një sipërfaqe të konsiderueshme të pyllit, ndërsa dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme.

Forcat zjarrfikëse kanë shkuar drejt vendngjarjes dhe kanë vënë nën kontroll flakët, duke bërë të mundur shuarjen e tyre. Policia gjithashtu është duke kontrolluar për të identifikuar dhe kapur personat përgjegjës për vënien e zjarrit. 

Kujtojmë se në malin e Tomorrit u dogjën rreth 25 hektarë pyje, pasi vatra e zjarrit ishte aktive prej një jave, e cila u favorizua edhe nga temperaturat e larta të këtyre ditëve.

Më shumë

spot_img
spot_img