Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Zjarr në Parkun Kombëtar të Llogarasë, digjen shkurre e kullota, zjarrfikësja në “luftë” me flakët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një sipërfaqe pranë Parkut Kombëtar të Llogarasë është përfshirë nga zjarri ditën e sotme.

Vatra e zjarrit ka rënë në kodrën e fshatit Dukat, ku flakët kanë përfshirë shkurre dhe kullota.

Drejtimi i erës ka favorizuar përhapjen e flakëve me shpejtësi në kodër. Më herët vatra e zjarrit ka rënë në Orikum. Ndërkohë, zjarrfikësja e ka të vështirë të ndërhyjë për shkak të terrenit malor.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img