Zjarr në parkun e lodrave, 500 të plagosur (Video)

Publikuar tek: bota, më 08:34 28-06-2015

Më shumë se 500 veta janë plagosur si pasojë e një zjarri  që përfshiu një park lojërash për fëmijë në veri të Tajvanit. Zjarri ka nisur ndërsa në brendësi të parkut ishte duke u zhvilluar ‘color party’, një festë gjatë së cilës njerëzit hedhin në ajër pluhur të ngjyrosur.

Flakët janë vënë me shpejtësi nën kontroll ndërkohë që autoritetet po hetojnë shkaqet e zjarrit.Policia ka marrë në pyetje dy punonjësit e parkut , të cilët kanë hedhur në ajër pluhurin e ngjyrosur, pasi ka dyshime se shkak i zjarrit mund të ejtë bërë  pluhuri i hedhur në ajër.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deputeti rus kërkon bllokimin e Coca-Cola dhe Pepsit, sponsorizojnë politikanët anti-rus
Njihuni me djalin gay që ndihmon gratë të lindin fëmijë »
Article Logic
Execution time: 0.012768030166626
array(1) { ["section"]=> string(53) "zjarr-ne-parkun-e-lodrave-500-te-plagosur-video-14806" }