Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1kmh
0 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
9 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Zjarr në një tokë me ullinj një Patos, flakët rrezikojnë banesat dhe puset e naftës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr i madh ka rënë ditën e sotme në një tokë të mbjellë me ullin në Patos të Fierit.

Bëhet me dije se zjarri po përhapet me shpejtësi për shkak se favorizohet nga era. Mësohet se pranë zonës ku ka rënë zjarri kashtëpi si dhe puse nafte.

Në vendngjarje kanë shkuar zjarrfikëset e Patosit, të cilët po punojnë për të bërë të mundur shuarjen e flaëve.

Më shumë
spot_img
spot_img