Hapësire reklamuese

Bota

Zjarr në një spital në Itali, 4 viktima dhe rreth 200 të evakuuar

Shkruar nga Newsbomb
Zjarr në një spital në Itali, 4 viktima dhe rreth 200 të

Tre të moshuar kanë humbur jetën kur zjarri përfshiu një spital gjatë natës në qytetin Tivoli, afër Romës.

Një trup i katërt u gjet në morgun e spitalit San Giovanni Evangelista, por ajo viktimë besohej se kishte vdekur përpara se zjarri të shpërthente pak para orës 23:00 (2200 GMT) të premten në mbrëmje, tha agjencia italiane e lajmeve Ansa.

Brigada e zjarrfikësve përdori shkallë rrotulluese për të ndihmuar në evakuimin e rreth 200 personave nga spitali, duke përfshirë një grua shtatzënë dhe disa fëmijë.

Të evakuuarit u dërguan në spitale në pjesë të tjera të Romës për trajtim. Të vdekurit - dy burra dhe dy gra - ishin të moshës midis 76 dhe 86 vjeç.

Zjarrfikësja bwri me dije se zjarri është shuar dhe po punohet për zbardhjen e shkaqeve.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese