Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
40 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
18 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

Zjarr në Memaliaj, digjen pemët dhe dëmtohen shtyllat elektrike, prej disa orësh zona pa drita

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr ka rënë pasditen e sotme në zonën Ballaxhiaj dhe Miricë në Memaliaj, duke djegur pemët në kodër, si dhe duke dëmtuar linjat e energjisë elektrike.

Forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e zjarrit, ndërsa OSHEE ka ndërprerë energjinë elektrike.

Ndërkohë, energjia elektrike do të vijojë të jetë e ndërprerë derisa të konstatohen nga grupet në terren, dëmet e shkaktuara në rrjet.

Më shumë

spot_img