Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
31 %
3.6kmh
40 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
23 °
E diel, 25 Shtator, 2022

Zjarr në masivin pyjor të Ersekës, aktivizohen edhe dy vatra në Krujë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një vatër zjarri ka shpërthyer pasditen e sotme në masivin pyjor të Ersekës. Flakët po përparojnë me shpejtësi për shkak të erës së fortë në zonë.

Edhe në këtë rast, ashtu si në fshatin Bukmirë të Mirditës, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme.

Aktualisht po punohet fort nga forcat zjarrfikëse dhe banorët e zonës për vënien nën kontroll të flakëve.

Sakaq, raportohet se dy vatra të tjera zjarri janë riaktivizuar në fshatin Halil dhe tjetra në Kodrate fshatit Arrameras të Krujës.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img