Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
35 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Zjarr në malin pranë Shëngjinit, përhapen flakët me shpejtësi dhe rrezikojnë 2 banesa

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr i madh ka rënë në Shëngjin, për shkak të temperaturave të larta, duke rrezikuar seriozisht 2 banesa.

Flakët e zjarrit në malin afër qytetit, kanë mbërritur thuajse 25 metra larg banesave. Zjarrfikësit nuk po ia dalin të shuajnë flakët dhe kanë raportuar me radio për shtim forcash dhe mjetesh në ndihmë të tyre.

Policia ka evakuar banorët dhe po ndihmon në shuarjen e flakëve dhe minimizimin e zonës së përhapjes.

Më shumë

spot_img
spot_img