Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

Zjarr në Krujë pranë kalasë, rrezikohen disa banesa

Lajme të ngjashëm

Një zjarr i madh ka rënë ditën e sotme në ne lagjen Meçe te Krujës në afërsi te kalasë.

Bëhet me dije se zjarri po përhapet me shpejtësi për shkak edhe të erës që e favorizon atë. Zjarri ka rënë në një sipërfaqe me shkurre dhe ullnj dhe rrezikon edhe banesat që ndodhen pranë zonës që kanë rënë lakët.

Për neutralizimin e flakëve janë angazhuar dy grupe zjarrfikëse me dy mjete.

 

Më shumë