Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
5.7kmh
75 %
Pre
12 °
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Zjarr në Korfuz, alarmohen pushuesit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Greqia nuk po gjen qetësi nga zjarret. Një vatër që mund të konsiderohet serioze dhe e rrezikshme nëse nuk fiket në kohë me helikopterë nga ajri, është shfaqur në Korfuz.

Sipas mediave greke, zjarri është shfaqur në një zonë pyjore në Sinarades, por pushuesit aty pranë janë të shqetësuar. Zjarri është i kufizuar, por terreni është i vështirë për t’u arritur nga makinat zjarrfikëse.

Krahas mjeteve në rrugë tokësore, janë angazhuar dy avionë për ta fikur zjarrin.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img