Tirana
overcast clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
23 %
3.6kmh
90 %
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Zjarr në kodrën pranë Vithkuqit, flakët shkrumbojnë 1 hektar tokë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vijon të jetë aktive prej tre ditësh vatra e zjarrit në fshatin Vithkuq të Korçës.

Deri tani është djegur rreth 1 hektar pyje dhe shkure në vendin e quajtur Maja e Jankës.

Ndërhyrja e zjarrfikësve ka qenë minimale, kjo edhe për shkak të mungesës së mjeteve. Janë banorët e zonës ata që mundohet të izolojnë zjarrin duke përdorur sende rrethanore.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img