Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
75 %
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
21 °
Mar
19 °
Mër
21 °
E shtunë, 23 Tetor, 2021
spot_img

Zjarr në anijen greke, 875 pasagjerë 5 orë tmerr nën flakë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Përfshihet nga flakët një anije në Greqi.  Ngjarja ka ndodhur pas mesante në Saroniko.

Mediat greke bëjnë me dije se janë evakuuar 875 pasagjerë dhe ekuipazhi i anijes.

Mësohet se anija ishte nisur nga Pireu dhe kishte destinacion Kretën.  Anija ka qenë nën flakë për 5 orë deri sa u kthye në portin e Pireut.

Ende nuk dihen shkaqet e rënies së zjarrit, ndërsa është vënë nën kontroll situata në bord dhe kanë nisur hetimet.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img