Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
34 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Zjarr masiv në zonën e Knallës në Shëngjin, flakët rrezikojnë banesat (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr masiv ka përfshirë pasditen e sotme zonën e Knallës, pranë Shëngjinit. Flakët janë ende aktive, duke rrezikuar banesat aty pranë.  

Flakët janë përhapur me shpejtësi nga era, të cilat kanë avancuar drejt tokave bujqësore.

Burime për mediet bëjnë me dije se shkak për rënien e zjarrit është është bërë djegia e qëllimshme e një grumbulli mbeturinash.

Zjarrfikësja ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për shuarjen e flakëve që vijojnë të përhapen me shpejtësi.

Më shumë

spot_img
spot_img