Tirana
scattered clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Zjarr masiv në spitalin Covid-19 në Brazil, 4 pacientë vdesin nga asfiksimi (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr masiv ka përfshirë një spital publik Covid-19 në qytetin Aracaju, në Brazil, duke shkaktuar vdekjen e 4 pacientëve.

Autoritetet thanë se zjarri ra ditën e djeshme në godinën e spitalit, kur një grua që po transferohej në repart. Ajo vdiq në vendin e ngjarjes, si dhe tre persona të tjerë, ndërsa 35 pacientë, disa me oksigjen u transferuan në qendrat e tjera shëndetësore të zonës.

Togeri Fabiano Queiroz tha për mediat lokale se zjarri filloi rreth orës 6:30 të mëngjesit dhe u vu nën kontroll rreth 30 minuta më vonë.

Shkaku i rënies së zjarrit dyshohet të ketë lidhje me qarkun e kondicionerit në zonën e të intubuarve me Covid-19.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img