Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Zjarr masiv në kodrat me ullinj të Fierit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr masiv ka përfshirë kodrat e ullishteve në Frakull të Fierit duke shkaktuar dëme të mëdha ekonomike.

Shkaqet e zjarrit janë ende të paqarta ndërsa vatrat rrezikojnë të përhapen me shpejtësi të favorizuara nga temperaturat e larta dhe era. Momentalisht janë djegur rreth 6 hektar tokë e mbjellë me ullinj ndërsa një helikopter po lufton për vënien nën kontroll të flakëve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img