Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Zjarr masiv në katin e parë, evakuohet pallati në Tiranë

Lajme të ngjashëm

Një banesë në katin e parë të një pallati është përfshirë nga flakët në zonën e “Astirit”, në Tiranë.

Tymi nga flakët është përhapur në koridoret dhe katet e mësipërme të pallatit ndërsa banorët kanë braktisur me shpejtësi apartamentet pas rrezikut nga asfiksia.

Në vendngjarje kanë mbërritur tre automjete të zjarrfikëses dhe po punojnë për vënien nën kontroll të flakëve. Nuk raportohet për dëme në njerëz. (Vijon..)

Më shumë