Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
40 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
18 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Zjarr masiv në Cakran, flakët afrohen drejt shtëpive dhe parcelave me ullinj

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr i madh ka rënë këtë pasdite në zonën e Cakranit, në Fier. Në zonën e përfshirë nga flakët ndodhen parcela me ullinj dhe pranë ka disa banesa të cilat rrezikojnë.

Drejt vendngjarjes kanë mbërritur forcat zjarrfikëse të cilat janë angazhuar në shuarjen e flakëve, të cilat favorizohen nga era dhe temperaturat e larta në vend.

Në ndihmë të tyre ka shkuar edhe zjarrfikësja e Patosit.

Më shumë

spot_img